• Môj kamarát netopier

• Všetko, čo treba vedieť o netopieroch v materskej škole, dozvedeli sme sa hravým spôsobom od MVDr. A. Balážovej zo Správy Národného parku Slovenský kras v Brzotíne. Ďakujeme.

• Sokoliar

• Dnes na dvore našej materskej školy bolo rušno. Spoločnosť nám robili dravé vtáky, ktoré predviedli svoju múdrosť a pohotovosť. Bola to skvelá zábava. Ďakujeme.

• Školské kolo spevu ľudových piesní

• Dnes sme zažili čaro ľudového umenia, ktoré nám priblížilo hudobné nástroje, ľudové motívy a ľudové piesne v prevedení našich šikovných detí. Blahoželáme im za odvahu a p. učiteľke Skarletke za pútavú organizáciu.

o prevádzke materských škôl počas veľkonočných prázdnin

Mesto Rožňava - zriaďovateľ materských škôl

MŠ - Ernesta Rótha 518/4

MŠ-Krátka 1825/28 MŠ - Pionierov 639/18

MŠ - Štítnická 337/9/A

MŠ - Vajanského 370/6

MŠ-Kyjevská2020/14

MŠ -Ul. kozmonautov 1793/14

MŠ s VJM - Komenského 5

oznamuje zákonným zástupcom detí, že na základe nízkeho záujmu o návštevu materskejškoly počas veľkonočných prázdnin

v termíne od 28.03.2024 /štvrtok/ do 02.04.2024 /utorok/

bude prevádzka vo všetkých materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rožňava

prerušená.

Riadna prevádzka vo všetkých materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta bude pokračovať od 03.04.2024 /streda/.

Michal Domik

primátor mesta

• PREDNES POÉZIE A PRÓZY

• Reprezentovali sme našu materskú školu na mestskom kole v prednese poézie a prózy. Domovom udalosti bola MŠ Štítnická.

• Tvorivé dielne

• Boli sme v GOS -ke v Dome tradičnej kultúry Gemera, kde sme sa oboznámili s rôznymi remeslami a technikami. V hrnčiarskej a tkáčskej dielni sme si mohli vyskúšať našu šikovnosť a vyrábali sme s veľkonočnou tematikou. Cítili sme sa veľmi dobre a ďakujeme pekne personálu za milý prístup.

• Prednes poézie a prózy

• Školské kolo

Dnes sa v našej materskej škole konalo školské kolo v prednese poézie a prózy. Naše šikovné deti a ich p. učiteľky pripravili príjemný kultúrny zážitok.Ďakujeme :-)

• Čo vieš o svojom meste

• Privítali sme deti materských škôl v Rožňave, aby sme porovnali vedomosti o našom meste. Rôzne zaujímavé aktivity nám priblížili už známe poznatky a dozvedeli sa aj niečo nové. Blahoželáme všetkým, ktoré sa zúčastnili tej peknej akcie.

• Bystrá hlavička

• Reprezentovali sme našu materskú školu Vajanského na Mš E. Rótha. Preukázali sme vedomosti v matematických predstavách, v logike, v hľadaní riešení, v počítaní a mnoho ďaľších.

• KARNEVAL

• Fašiangový čas sme ukončili zábavou, súťažmi, maškrtami a dobrou náladou.

• Tancuj, tancuj!

• Pokračovali sme v dobrej nálade na ZŠ Pionierov 1. Hudba a tanec boli hlavnou témou nášho dnešného dopoludnia.