•   Materská škola Vajanského 370/6 Rožňava  je prevádzkovaná od 1.4.1974 v účelovom zariadení pavilónového typu. Zabezpečuje výchovu a vzdelávanie detí predškolského veku spravidla od 2 - 6. rokov a pre deti s pokračovaním predprimárneho vzdelávania. Tvoria ju tri pavilóny. V A pavilóne sa nachádzajú tri  triedy a jedna spoločenská miestnosť. V B pavilóne sa nachádzajú dve triedy. Priestorové usporiadanie a funkčné členenie umožňuje voľné hry detí, oddych, osobnú hygienu s otužovaním a telesné cvičenie. V hospodárskom pavilóne sa nachádza kancelária pre riaditeľku materskej školy a školskej jedálne a kuchyňa. Materská škola je umiestnená na výhodnom mieste, v okolí sa nenachádzajú žiadne rušivé vplyvy. V areáli materskej školy je väčšia časť plochy zatrávnená a sú tu vzrastlé stromy. Dvor - plocha na hranie je pred objektom ako aj za objektom MŠ, kde sú osadené detské preliezačky, pieskoviská a hojdačky.

Cieľom výchovy a vzdelávania  našej materskej školy je harmonický rozvoj osobnosti každého dieťaťa. Keďže vychádzame z vývinovej teórie sústreďujeme sa na celú osobnosť dieťaťa, jeho perceptuálno - motorický, sociálno-emocionálny a kognitívny rozvoj.

Rešpektujeme individuálne potreby a záujmy dieťaťa, vytvárame také podmienky a prostredie, ktoré je efektívne pre deti so širokou škálou schopností a spôsobov učenia. Dodržiavame tieto zásady:

• prispôsobujeme výchovu a vzdelávanie každému dieťaťu,
      • dávame im možnosť výberu,
      • podporujeme snahu učiť sa a spoznávať,
      • zapájame deti do aktívneho učenia.

Povzbudzujeme deti k zvedavosti, skúmaniu, iniciatíve, fantázii, tvorivosti a podporujeme kooperatívne učenie:

• všestranne pripravujeme deti na vstup do základnej školy,
      • podporujeme nadanie a záujmy každého dieťaťa, dávame možnosť nadaným deťom, aby sa prejavili a ďalej rozvíjali svoj talent, zapájame deti do rôznych súťaží, prehliadok a vystúpení,
      • posilňujeme u detí úctu ku kultúrnym a národným hodnotám a tradíciám,
      • učíme deti chrániť si svoje zdravie, vedieme ich k zdravému životnému štýlu ,využitiu zdravej výživy, športu a k ochrane životného prostredia