• Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelanie v materskej škole na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia.
          • Oznam

Na základe zvýšeného výskytu vší najmä v období po nástupe detí do škôl a zároveň pretrvávajúcom aj v zimných mesiacoch, Vám prinášame zopár základných informácií ohľadom tejto problematiky .... viac info na https://www.ruvzrv.sk/detske-vsi/

Zdroj: RÚVZ RV

Oznámenie o prerušení prevádzky MŠ

Vážení rodičia,

vzhľadom na nepriaznivú situáciu v súvislosti s chorobnosťou detí,

na odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rožňave

a po dohode so zriaďovateľom Vám oznamujeme, že prevádzka v materskej

škole bude prerušená od 21. decembra 2022 (streda) do 22. decembra 2022 (štvrtok).

Vianočné prázdniny

O Z N A M

o prevádzke materských škôl počas vianočných prázdnin

_____________________________________________________________________________________

Mesto Rožňava - zriaďovateľ materských škôl:

MŠ - Ernesta Rótha 518/4

MŠ - Krátka 1825/28

MŠ - Pionierov 639/18

MŠ - Štítnická 337/9/A

MŠ - Vajanského 370/6

Chrípkové prázdniny

Vážení rodičia!

Na základe vysokej chorobnosti detí, odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a po dohode so zriaďovateľom, vyhlasujeme od stredy 14.12.2022 chrípkové prázdniny.

Nástup do materskej školy je v pondelok 19.12.2022.

Ďakujeme za pochopenie.

• ADVENTNÝ ČAS

Blížia sa Vianoce,aj my vnímame sviatočnú náladu.Na Námestí baníkov nás čakali holé vianočné stromčeky, jeden z nich sme ozdobili vlastnoručne vyrobenými farebnými ozdobami. Vyzerá hneď krajšie, čo poviete?

• MIKULÁŠ

Dnes ráno bolo inak ako ostatné dni.

”Zima robí čáry-máry,

december je v kalendári.

Kým šiesteho narátaš,

zavíta k nám Mikuláš.”

Tak ako hovorí básnička, naozaj dnes do škôlky zavítal Mikuláš a neprišiel sám, ale v spoločnosti anjielika, čertíka a macka. Deti im zaspievali peknú pesničku a zarecitovali básničky. Mikuláš ich pochválil a milo ich prosil, aby nezabudli byť dobrým a poslušným nielen dnes, ale aj po iné dni.Detské očká sa ligotali od prekvapenia a radosti, keď im milý dedko rozdal balíčky.Ďakujeme Mikuláš, príď aj na rok medzi nás!

• Predškoláci na ZŠ Pionierov

ZŠ Pionierov pripravila predškolákom v telocvični zaujímavý športový program. Deti zdolávali prekážkovú dráhu odvážne, nechýbala im pri tom dobrá nálada a hravá súťaživosť. Na konci športových aktivít si užili pravú školskú diskotéku, po ktorej plné zážitkami sa vrátili do materskej školy.

• Šarkaniáda

Pani jeseň nám skrášlila prírodu nádhernými farbami. Deti našej materskej školy spestrili ten pekný jesenný deň so svojimi šarkanmi, ktoré si pripravili v spolupráci so svojimi rodičmi. Zábava so šarkanmi bola okorenená so súťažmi, tancom a dobrou náladou.

OZNAM

o prevádzke materských škôl počas jesenných prázdnin

Mesto Rožňava - zriaďovateľ materských škôl:

MŠ - Ernesta Rótha 518/4

MŠ-Krátka 1825/28

MŠ - Pionierov 639/18

MŠ - Štítnická 337/9/A

MŠ - Vajanského 370/6

MŠ - Kyjevská 2020/14

MŠ - Ul. kozmonautov 1793/14

SŠ - Komenského - organizačná zložka MŠ

• Európsky týždeň mobility

Zapojili sme sa do projektu Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutočnil na dopravnom ihrisku. Deti si doniesli bycikle, odrážadlá, vychutnali si jazdu na nich. Oboznámili sa s tým, že v meste sa môžeme premiestňovať aj iným spôsobom ako autami, aby sme si ochránili životné prostredie.

• Nedeľa5. 5. 2024