• Rozprávkové dopoludnie

• Piatok 13. - nič strašidelné pre nás, lebo sme sa ocitli vo svete rozprávok, keď sme navštívili Gemerskú knižnicu p. Dobšinského. Atmosféra nás tam očarila. Mali sme možnosť prelistovať rozprávkové knižky, leporellá. Cítili sme sa veľmi dobre. Ďakujeme.

• Návšteva Baníckeho múzea

• Dnes sme navštívili Banícke múzeum, pán sprievodca nás oboznámil s prácou baníkov, s ich náradím a nástrojmi v minulosti, priblížil nám atmosféru v tzv. bani a samozrejme sme sa povozili na vláčiku. Ďakujeme.

• Divadelný úvod nového školského roka

• Dnes nás navštívilo divadlo THEÁTRUM. Predstavili nám Palculienku a jej príbeh s pánom Krtkom. Do predstavenia sa zapojili aj deti z obecenstva a samozrejme hudba, tanec a potlesk nemohli chýbať. Ďakujeme pekne :-) Bola tu dobrá zábava.

• Zoznam vecí pri nástupe dieťaťa do MŠ

Milí rodičia!

Vaše deti do MŠ budú potrebovať :

- prezúvky

- uterák

- hrebeň / dievčatá /

- náhradné oblečenie

- pyžamo

- pohár

- posteľnú bielizeň

- plachtu

- hygienické vreckovky / vyťahovacie /

- toaletný papier

- tekuté mydlo

Všetko označené menom!

Ďakujeme.

• Rozlúčka predškolákov

• Prišiel čas ukončiť bezstarosné dni v materskej škole. Predškoláci sa rozlúčili s mladšími kamarátmi aj s pani uciteľkami, kuchárkami,upratovačkami piesňami, básničkami a tančekmi. Menšie deti si pripravili rozlúčkové básničky predškolákom. Želáme vám kamaráti veľa sily, radosti, úspechov a nezabudnite na čas strávený v materskej škole.

• Poďakovanie

• Aj touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať firme Essity Slovakia s.r.o, Gemerská Hôrka, menovite p. Litványimu za sponzorský dar, hygienické prostriedky pre našu materskú školu.

• Školský výlet do Betliara

• Mali sme nezabudnuteľný zážitok z návštevy kaštieľa v Betliari. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavého, spoznali sme doteraz nepoznané. Samozrejme náš výlet vyvrcholil prechádzkou v parku Andrássyovcov. Počasie nám prialo, máme za sebou nádherný výlet.

• Remeselnícke dopoludnie

• Deti sa radi hrajú.  Nebolo to inak ani v dávnej minulosti.  Čím sa hrali prastarí rodičia? Dozvedeli sme sa o tom niečo  krásnou aktivitou, v ktorej nám ujo Vojto  prezradil ako kedysi vyrábali vlastnoručne hračky zo šúpolia. Deti si vytvorili vlastného anjelika.

• Deň detí

• 1. júna oslavujeme Deň detí, tak aj v našej škôlke sme sa zabávali, rozdávali radosť a úsmev. Spoločne si zacvičili, zašportovali, zasúťažili a samozrejme nechýbala ani odmena.

• Športová olympiáda na ZŠ ul. Pionierov

• Zúčastnili sme sa športových hier materských škôl v rôznych disciplínach na ZŠ Pionierov, kde sme skončili celkovým výsledkom na 2. mieste. V skoku do diaľky v kategórii chlapcov sa umiestnil na I. mieste Matúš J., v hode loptou v kategórii dievčatá získala I. miesto Elissa S. a v skoku do diaľky v kategórii dievčatá skončila na III. mieste Ria S. Našim športovcom srdečne blahoželáme.

• POLICAJNÁ NÁVŠTEVA

• Dnes nás navštívila p. policajtka so svojimi kolegami.Priblížila nám ich prácu, oboznámila nás so svojimi služobnými pomôckami, vrátane s policajným vozidlom. Čerešničkou na torte bola ukážka výcviku policajného psa. Ďakujeme pekne za zaujímavý zážitok.

• Deň matiek

• 2. májová nedeľa sa niesla v znamení osláv všetkých mamičiek.Aj tie naše sme privítali s veľkou láskou a ako aj po iné roky sme sa im poďakovali vystúpením za ich starostlivosť. Prajeme im veľa zdravia. ♥

• Divadlo

• Dnes nás navštívilo bábkové divadlo Babadlo z Prešova s príbehom O psíčkovi a mačičke.

• Projekt "Deň Zeme"

• Oslávili sme patrične sviatok našej Zeme. Na školskom dvore sme splnili rôzne úlohy, kde sme sa zoznámili so životom bocianov, so záchranou skokanov, s ochranou životného prostredia, s tridením odpadu, so životnými podmienkami niektorých zvierat a mnoho ďaľšími. Ďakujeme MVDr. Balážovej za bohatý program.

• Sokoliar

• Aj vtáci sa učia.Boli sme toho svedkami,ako sú motivované k tomu, aby poslúchali svojho pána. Ďakujeme za poučný zážitok.